poniedziałek, 27 marca 2017

Live Long and Prosper Leonard Nimoy - kilka słów o niezapomnianym Spocku...


Leonard Nimoy, niezapomniany Spock z serii Star Trek, gdyby żył obchodziłby 26 marca swoje kolejne urodziny. Niestety 27 lutego 2015 roku, w wieku 83 lat, odszedł do wieczności na nieuleczalną chorobę płuc, której przyczyną był nikotynowy nałóg. 
Aktor właściwie jednej roli zżył się niesamowicie z tą postacią. W naszej pamięci na zawsze pozostanie Spockiem, kosmicznym filozofem, szukającym odpowiedzi pomiędzy światem logiki, a domeną serca i emocji. 


Na kilka dni przed śmiercią ostatni wpis na Twitterze poruszył nie tylko fanów, ale cały świat. 
Niewielu umie odchodzić z klasą tak jak on. Nawet w obliczu śmierci zostawił nam swoje skromne, ale niezwykle mądre przesłanie... Oto one:

 

Wspaniały człowiek i niezapomniana kreacja Spocka. Na szczęście zdążył przekazać pałeczkę i w restarcie Star Treka Nimoy w 2011 roku powrócił do roli Spocka z charyzmą większą niż kiedykolwiek, z klasą przekazując rolę młodszemu aktorowi.... 
A niestety nie jest to regułą (wystarczy zobaczyć w jak fatalnym stylu zrobili to starzy aktorzy z Gwiezdnych wojen w Przebudzeniu Mocy).

 

A więc Nimoy pożegnał sie z klasą jako aktor i jako człowiek. Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą...  Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci Mr. Spock. Live long and Prosper in afterlife...

Mariusz fidelio Koryszewski